НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА





До Дня української мови та писемності

8 лист. 2021
Корисні матеріали

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки років поспіль.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці. 

Цікаві факти про українську мову

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».
  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.
  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя!

 

Пропонуємо до перегляду корисні інтернет ресурси створені для школярів, вчителів, батьків, бібліотекарів та всіх хто вивчає українську мову.

 

 





Новини


17 бер. 2025
Семінар
«Використання вітчизняних джерел пошуку та опрацювання наукової інформації при підготовці наукових робіт»

26 лют. 2025
«Крим – це Україна. Україна єдина»
Віртуальна книжкова виставка до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

23 лют. 2025
Першина Заїра Валентинівна
до 100-річчя з Дня народження

Всі новини