|
Стратегія розвитку читання "ЧИТАННЯ ЯК ЖИТТЄВА СТРАТЕГІЯ"
Читання як життєва стратегія
Чи потрібна «Стратегія розвитку читання» під час війни?
Так! Бо нація, яка читає – НЕПЕРЕМОЖНА! Бо читання є основою повсякденної діяльності кожної людини: інформаційної, освітньої, пізнавальної, професійної, навіть під час війни. Бо формування стійкого інтересу до читання української книги як ніколи стає потужною зброєю проти російської всебічної агресії. На сьогодні читання як життєва практика втрачає свою популярність в Україні. Книжки стають менш популярними поступаючись споживанню “швидкої” інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню через їх легку доступність, безкоштовність і кліповість, максимальну спрощеність інформації. Ситуація в Україні є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають. З метою формування звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшення читацької грамотності та сприяння розвитку людського потенціалу у березні 2023 року уряд України схвалив Стратегію розвитку читання на період до 2032 роки «Читання як життєва стратегія» та операційний план її реалізації на 2023-2025 роки.
Виконання стратегії відбуватиметься за двома напрямками:
На які ж зміни нам слід чекати і яких зусиль потрібно докласти, щоб реалізація стратегії стала успішною?
Книжковий ринок очікує:
Бібліотека очікує:
Формування звички і потреби в читанні. Читання як трендЗавдання для реалізації :
Вперше!Читання планується широко практикувати в інклюзії та для соціальної адаптації
Втілення у життя Стратегії розвитку читання на період до 2032 року дасть змогу вивести читання українців на вищий рівень, стимулювати розвиток видавничої сфери, підтримку книгарень.
Новини22 січ. 2025 День Соборності України 28 лист. 2024 Євген Чикаленко «Розмова про сільське хазяйство» : презентація 23 лист. 2024 День пам’яті жертв Голодомору Всі новини |