НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА





Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січ. 2025
Електронна книжкова виставка

  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року.

 

  Вшановують жертв Голокосту 27 січня невипадково. 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.

 

    Бабин Яр – символ Голокосту в Україні. У 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою. Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.
  Усього за роки нацистської окупації Києва, за різними джерелами, загинуло понад 100 000 людей різних національностей, як євреїв, так і неєвреїв. Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.

 

  Вшановуючи всіх жертв Голокосту, жертв трагедії Бабиного Яру, світова спільнота засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до жахливих трагедій людства – позбавлення мільйонів невинних людей права на життя.
  Пам’ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам’яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам’ять і зобов’язання докласти зусиль до недопущення геноциду і злочинів проти людяності.
  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій. І рано чи пізно всі понесуть покарання за свої нелюдські вчинки.
  Голокост — це велика трагедія людства, про яку не можна забувати.

 

 

До уваги користувачів в науково-педагогічній бібліотеці представлена віртуальна книжкова виставка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 

 

«Трагедія, яку неможливо забути» за посиланням:




Новини


22 квіт. 2025
«Дивовижний світ Володимира Рутківського» : культорологічні студії
для вчителів української мови та літератури, педагогічних працівників, шкільних бібліотекарів та усіх зацікавлених осіб

17 бер. 2025
Семінар
«Використання вітчизняних джерел пошуку та опрацювання наукової інформації при підготовці наукових робіт»

26 лют. 2025
«Крим – це Україна. Україна єдина»
Віртуальна книжкова виставка до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

Всі новини