НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА





Книжкова виставка «Україна починається з тебе».

24 серп. 2023
День державного прапора України та День незалежності України

До Дня Державного Прапора України та з нагоди  Дня Незалежності України

 


 

     24 серпня країна відзначає найбільше національне свято нашої державності – День незалежності Україні.

    Вперше День Незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року відповідно до Постанови Верховної Ради УРСР «Про День проголошення незалежності України», підписаної на честь прийняття «Декларації про державний суверенітет України» 16 липня 1990 року. Але оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про День незалежності України», яка визначила 24 серпня Днем Незалежності України як щорічне державне загальнонародне свято.

   Одним із найважливіших елементів процесу становлення української державності стало визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб Українита Державний Гімн України.

   Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

    Упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

     Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року, а у серпні 2004 року Президент України підписав Указ «Про День Державного Прапора України», який щорічно відзначається 23 серпня.

   На відзнаку Дня Державного Прапора України та з нагоди Дня Незалежності України в науково-педагогічній бібліотеці Одеської академії неперервної освіти підготовлено книжкову виставку «Україна починається з тебе». Експозиція містить наукові, науково-популярні та довідкові видання, які висвітлюють розвиток української нації та державності, формування національної ідеї, розбудову незалежної, демократичної Української держави, боротьбу за збереження національної культури і української мови, історію українського національного прапора. 

    Книга «Україна. Все, що робить нас українцями» – це чудово ілюстроване видання розраховане на користувачів, які прагнуть розширити свої знання про Україну й українців,глибше пізнати їхні традиції,щоб усім серцем і душею долучитися до них і відчути себе справжніми патріотами своєї країни. Щоб відчути себе українцем,мало народитися і жити в Україні, – потрібно ще й вивчити історію свого народу,його звичаї і побут,мову й культуру,-і не лише створену її митцями,а й ту,що виплекана з діда-прадіда,передана нам,їхнім нащадкам як неоціненний скарб.

     Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями. Люди споконвіку цікавилися минулим. Монах Нестор, наприклад, вивчав записи своїх попередників і писав «Повість минулих літ», а архимандрит Петро Могила розкопував руїни Десятинної церкви. Історія та археологія завжди ідуть поруч, даруючи нам знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. І допомагають знайти відповідь на питання – навіщо ми є на цій землі. Бо сучасне виростає з минулого. Так само, як і ми продовжимо своє життя у наступних поколіннях. Історія – це не набір фактів і дат. Це безперервний процес, який не зупиняється ані на мить. Той, хто розуміє його, зможе зробити вірний вибір сьогодні. Саме для цього, спираючись на праці гігантів української історії, археології та етнографії, ми вибудували цей єдиний ланцюг подій минулого, що врешті призвели до появи на мапі світу незалежної держави із назвою Україна. Нашої Батьківщини.

     У  книзі «Як жив український народ», написаній видатним українським вченим, письменником і політичним діячем Михайлом Грушевським, стисло і доступно, надзвичайно колоритною мовою розповідається про невмирущі сторінки нашої героїчної минувшини, про споконвічні прагнення українського народу до волі та справедливості, про тернисті шляхи, якими він ішов до незалежності. Надзвичайно переймаючись тим, що українські землі постійно ділять між собою сильніші держави, автор закликає українців єднатися й окреслює напрями розвитку різних сфер життя в Україні.

 У книзі «Історично-духовний шлях українців» розповідається про багатотисячолітню історію українців і людства, про мудрість і духову віру наших пращурів. Особливу увагу приділено виникненню світових релігій. Проаналізовано ведичні й біб­лійні тексти та їхній вплив на людину.  Також ідеться про багатовіковий розвиток української мови. Автор доводить, що саме в українському слові закладені давні літописи і міти, в його архетипі міститься споконвічна інформація як шлях до розгадок багатьох таємниць.

    «Славетні гетьмани України» — науково-популярне видання, присвячене змалюванню видатних керманичів Війська Запорізького. Історичні події викладені доступною мовою, оповідь супроводжується паралельною хронологією подій світової історії.

     Крім того, була проведена лекція про символи незалежної України професором, доктором історичних наук ОНУ ім. І.І. Мечникова Т.Г. Гончаруком, яка зацікавила присутніх користувачів. Т.Г. Гончарук висвітлив цікаві історичні факти що до створення символів України та їх відродження. Професор наголосив, що виникнення символів України має витоки з давних історичних часів серед європейських країн і відповідають правилам геральдики. 

 





Новини


28 лист. 2024
Євген Чикаленко «Розмова про сільське хазяйство» : презентація
У межах проєкту «Жива бібліотека» презентація перевидання агробестселера Євгена Чикаленка «Розмова про сільське хазяйство» – (Анжела Савченко, дослідниця, менеджер проєктів по роботі збереженням культурної та історичної спадщини різних регіонів України

23 лист. 2024
День пам’яті жертв Голодомору
Електронна книжкова виставка

21 лист. 2024
Заряджені гідністю та жагою свободи
Електронна книжкова виставка

Всі новини