НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА





2023

Системи керування бібліографічною інформацією

  Це електронні системи, в яких розміщують, зберігають, обмінюють дані та інформацію, а також дозволяють дослідникам, науковцям і письменникам створювати і повторно використовувати бібліографічні посилання

VAK.in.ua – портал для оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та проходження нормоконтролю при написанні публікацій, курсових, дипломних, дисертацій та інших наукових робіт.

 

EndNote – платна система надає допомогу у проведенні досліджень, правильному цитуванні джерел, написанні наукових робіт, пошуку відповідного наукового журналу для публікації, а також в оформленні бібліографічних посилань у наукових роботах. Компанія-виробник – Clarivate (раніше – Thomson Reuters)

 

Mendeley – безкоштовний бібліографічний менеджер, наукова соціальна мережа, за допомогою якої можливо впорядкувати свої наукові дослідження, презентувати свою роботу, знайти співавторів серед більше як п’ять мільйонів дослідників в усьому світі та правильно оформити бібліографічні посилання у наукових роботах.

 

Zotero – призначена для індивідуальної і колективної роботи, є «хмарне» сховище даних і своєрідна соціальна мережа, має плагіни для браузерів Mozilla Firefox і Google Chrome, макроси для текстових редакторів MS Word, OpenOffice Writer. Розроблена і підтримується Center for History and New Media в університеті George Mason University.

 

Citavi – це бібліографічний менеджер і органайзер знань для Microsoft Windows, широко поширена в Німеччині, де використовується за університетськими ліцензіями в більшій частині університетів. Має макроси для Microsoft Word, OpenOffice Writer, низкі TeX-редакторів та плагіни до браузерів Mozilla Firefox і Google Chrome, а також Adobe Reader та Adobe Acrobat. Витягує бібліографічні метадані з ISBN, DOI, штрих-кодів, PDF-файлів. Розроблений швейцарською компанією “Swiss Academic Software” (Веденсвіль (Wädenswil), Швейцарія).

Методика виконання бібліографічних та фактографічних довідок. Віртуальний бібліограф. ХОУНБ ім. О. Гончара


Новини


18 трав. 2024
ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА
до Дня науки в Україні

14 трав. 2024
Літературні читання «Літературно-педагогічний код Галини Могильницької»
Вшанування пам'яті Галини Могильницької

8 трав. 2024
Геннадій Павлович Щипківський : до 80-річчя з дня народження
Віртуальна книжкова виставка

Всі новини